MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Jason HARRIS | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
[2] | Heinrich Rootman | ZA | Middelburg Country Club | No | - |
[3] | Kevin Kotze | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
[4] | Reuben Bakker | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
[5] | Luke CLIFTON | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
[6] | Christian Smith | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
[7] | Jandré VILJOEN | ZA | Menlopark High | No | - |
[8] | Matthew BEZUIDENHOUT | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
- | Alternate 4 | Yes | William Scott | ||
- | Alternate 3 | Yes | Dylan DU TOIT | ||
- | Alternate 2 | Yes | Alexander Gerov | ||
- | Stephan Scott | Brits Tennis Club | No | - | |
- | VIC ATAM | ZA | Weltevreden Park Tennis Club | No | - |
- | Johan Labuschagne | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
- | BC Botha | Flamingo Tennis Club | No | - | |
- | Valentino CERONIO | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - |
- | Cristiano Nicoletti | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
- | Brendan Smith | Fairland Tennis Club | No | - | |
- | TAPIWANASHE MUTETWA | Yes | Dian Naude | ||
- | Jordan CROSS | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Joshua Drabble | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Liam van Schalkwyk | ZA | Merrylyn Tennis Club | No | - |
- | HP LUUS | Lynnwood Tennis Club | No | - | |
- | Jan Schutte Jnr | ZA | RIF Tennis Club | No | - |
- | Wikus Boshoff | ZA | Waverley Tennis Club | No | - |
- | Luc Lindeque | ZA | Rooihuiskraal Tennis Club | No | - |
- | JACQUES SLABBERT | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Muhammad VALLY | ZA | No | - | |
- | Eric Matjiane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Tshepang Tlhatlha | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Refentse Ramokgola | Amos Tennis Academy | Yes | Alternate 1 | |
- | Guelord Kayombo | anthony harris tennis academy | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | JC Lubbe | Lapesa Tennis Club | No | - | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Dylan DU TOIT | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
- | Quentin Nakano | St Stithians Tennis Club | No | - | |
- | Dian Naude | ZA | Hoërskool Randburg | No | - |
- | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Quentin Nakano | |
- | Alexander Gerov | BG | Modderfontein Tennis Club | No | - |
- | William Scott | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-12-08 8:00am | A1 | Tuks - Court 1 |
Jason HARRIS [1]
|
Johan Labuschagne
|
6-0, 6-4 |
2022-12-08 8:00am | A2 | Tuks - Court 2 |
Joshua Drabble
|
Alternate 3
|
No Result |
2022-12-08 8:00am | A3 | Tuks - Court 3 |
Cristiano Nicoletti
|
HP LUUS
|
7-5, 0-6, 6-7 |
2022-12-08 8:00am | A4 | Tuks - Court 4 |
Brendan Smith
|
Christian Smith [6]
|
3-6, 2-6 |
2022-12-08 8:00am | A5 | Tuks - Court 5 |
Reuben Bakker [4]
|
Muhammad VALLY
|
6-0, 6-1 |
N/A | A6 | Tuks - Court 6 |
Alternate 2
(Did not play)
|
TAPIWANASHE MUTETWA
|
Walkover |
2022-12-08 8:00am | A7 | Tuks - Court 7 |
Eric Matjiane
|
Luc Lindeque
|
6-2, 6-2 |
2022-12-08 8:00am | A8 | Tuks - Court 8 |
Liam van Schalkwyk
|
Jandré VILJOEN [7]
|
0-6, 1-6 |
2022-12-08 8:00am | A9 | Tuks - Court 9 |
Matthew BEZUIDENHOUT [8]
|
Tshepang Tlhatlha
|
6-1, 6-3 |
2022-12-08 8:00am | A10 | Tuks - Court 10 |
VIC ATAM
|
Valentino CERONIO
|
1-6, 1-6 |
2022-12-08 8:00am | A11 | Tuks - Court 11 |
Stephan Scott
|
Jordan CROSS
|
0-6, 0-6 |
2022-12-08 8:00am | A12 | Tuks - Court 12 |
JACQUES SLABBERT
|
Kevin Kotze [3]
|
2-6, 5-7 |
N/A | A13 | Tuks - Court 13 |
Luke CLIFTON [5]
|
Alternate 4
(Did not play)
|
Walkover |
2022-12-08 8:00am | A14 | Tuks - Court 14 |
BC Botha
|
Jan Schutte Jnr
|
1-6, 2-6 |
2022-12-08 8:00am | A15 | Tuks - Court 15 |
Refentse Ramokgola
|
Guelord Kayombo
|
1-6, 1-6 |
2022-12-08 8:00am | A16 | Tuks - Court 16 |
Wikus Boshoff
|
Heinrich Rootman [2]
|
3-6, 6-4, 5-7 |
2022-12-08 11:00am | A18 | Tuks - Court 2 |
HP LUUS
|
Christian Smith [6]
|
1-6, 4-6 |
2022-12-08 11:00am | A19 | Tuks - Court 3 |
Reuben Bakker [4]
|
TAPIWANASHE MUTETWA
|
6-0, 6-1 |
2022-12-08 11:00am | A20 | Tuks - Court 4 |
Eric Matjiane
|
Jandré VILJOEN [7]
|
0-6, 0-6 |
2022-12-08 11:00am | A21 | Tuks - Court 5 |
Matthew BEZUIDENHOUT [8]
|
Valentino CERONIO
|
1-6, 4-6 |
2022-12-08 11:00am | A22 | Tuks - Court 6 |
Jordan CROSS
|
Kevin Kotze [3]
|
7-5, 6-1 |
2022-12-08 11:00am | A23 | Tuks - Court 7 |
Luke CLIFTON [5]
|
Jan Schutte Jnr
|
4-6, 6-2, 6-4 |
2022-12-08 11:00am | A24 | Tuks - Court 8 |
Guelord Kayombo
|
Heinrich Rootman [2]
|
6-1, 6-1 |
2022-12-09 9:30am | A25 | Tuks - Court 1 |
Jason HARRIS [1]
|
Christian Smith [6]
|
6-3, 6-4 |
2022-12-09 9:30am | A26 | Tuks - Court 2 |
Reuben Bakker [4]
|
Jandré VILJOEN [7]
|
7-6(7), 6-3 |
2022-12-09 9:30am | A27 | Tuks - Court 3 |
Valentino CERONIO
|
Jordan CROSS
|
4-6, 5-7 |
2022-12-09 9:30am | A28 | Tuks - Court 4 |
Luke CLIFTON [5]
|
Guelord Kayombo
|
1-6, 4-6 |
2022-12-10 8:00am | A29 | Tuks - Court 1 |
Jason HARRIS [1]
|
Reuben Bakker [4]
|
3-6, 3-6 |
2022-12-10 8:00am | A30 | Tuks - Court 2 |
Jordan CROSS
|
Guelord Kayombo
|
1-6, 3-6 |
2022-12-11 9:30am | A31 | GrkTS - Centre Court |
Reuben Bakker [4]
|
Guelord Kayombo
|
6-7(5), 6-1, 6-4 |
2022-12-10 12:30pm | B1 | Tuks - Court 4 |
Jason HARRIS [1]
|
Jordan CROSS
|
5-7, 7-5, 8-10 |
2022-12-10 8:00am | C1 | Tuks - Court 3 |
Christian Smith [6]
|
Jandré VILJOEN [7]
|
0-6, 1-6 |
2022-12-10 8:00am | C2 | Tuks - Court 4 |
Valentino CERONIO
|
Luke CLIFTON [5]
|
6-3, 6-2 |
2022-12-10 12:30pm | C3 | Tuks - Court 5 |
Jandré VILJOEN [7]
|
Valentino CERONIO
|
4-6, 6-1, 10-4 |
N/A | D1 | Tuks - Court 6 |
Christian Smith [6]
(Did not play)
|
Luke CLIFTON [5]
|
Walkover |
2022-12-09 9:30am | E2 | Tuks - Court 6 |
TAPIWANASHE MUTETWA
|
Eric Matjiane
|
0-6, 2-6 |
2022-12-09 9:30am | E3 | Tuks - Court 7 |
Matthew BEZUIDENHOUT [8]
|
Kevin Kotze [3]
|
3-6, 5-7 |
2022-12-09 9:30am | E4 | Tuks - Court 8 |
Jan Schutte Jnr
|
Heinrich Rootman [2]
|
6-2, 6-2 |
2022-12-10 8:00am | E5 | Tuks - Court 5 |
HP LUUS
|
Eric Matjiane
|
6-1, 6-2 |
2022-12-10 8:00am | E6 | Tuks - Court 6 |
Kevin Kotze [3]
|
Jan Schutte Jnr
|
6-1, 6-2 |
2022-12-10 12:30pm | E7 | Tuks - Court 7 |
HP LUUS
|
Kevin Kotze [3]
|
2-6, 0-6 |
2022-12-10 12:30pm | F1 | Tuks - Court 8 |
Eric Matjiane
|
Jan Schutte Jnr
|
3-6, 1-6 |
2022-12-10 8:00am | G2 | Tuks - Court 7 |
Matthew BEZUIDENHOUT [8]
|
Heinrich Rootman [2]
|
6-4, 4-6, 10-7 |
2022-12-10 12:30pm | G3 | Tuks - Court 9 |
TAPIWANASHE MUTETWA
|
Matthew BEZUIDENHOUT [8]
|
0-6, 0-6 |
2022-12-08 11:00am | I2 | Tuks - Court 10 |
Cristiano Nicoletti
|
Brendan Smith
|
2-6, 2-6 |
2022-12-08 11:00am | I4 | Tuks - Court 12 |
Luc Lindeque
|
Liam van Schalkwyk
|
6-2, 6-0 |
2022-12-08 11:00am | I5 | Tuks - Court 13 |
Tshepang Tlhatlha
|
VIC ATAM
|
3-6, 6-2, 5-10 |
2022-12-08 11:00am | I6 | Tuks - Court 14 |
Stephan Scott
|
JACQUES SLABBERT
|
1-6, 1-6 |
2022-12-08 11:00am | I8 | Tuks - Court 16 |
Refentse Ramokgola
|
Wikus Boshoff
|
6-4, 3-6, 10-6 |
2022-12-09 9:30am | I9 | Tuks - Court 9 |
Johan Labuschagne
|
Brendan Smith
|
0-6, 0-6 |
2022-12-09 9:30am | I10 | Tuks - Court 10 |
Muhammad VALLY
|
Luc Lindeque
|
6-2, 6-3 |
2022-12-09 9:30am | I11 | Tuks - Court 11 |
VIC ATAM
|
JACQUES SLABBERT
|
4-6, 3-6 |
2022-12-09 9:30am | I12 | Tuks - Court 12 |
BC Botha
|
Refentse Ramokgola
|
4-6, 6-7(1) |
2022-12-10 8:00am | I13 | Tuks - Court 8 |
Brendan Smith
|
Muhammad VALLY
|
6-0, 6-3 |
2022-12-10 8:00am | I14 | Tuks - Court 9 |
JACQUES SLABBERT
|
Refentse Ramokgola
|
6-1, 6-1 |
2022-12-10 12:30pm | I15 | Tuks - Court 10 |
Brendan Smith
|
JACQUES SLABBERT
|
6-4, 6-2 |
2022-12-10 12:30pm | J1 | Tuks - Court 11 |
Muhammad VALLY
|
Refentse Ramokgola
|
4-6, 6-4, 10-2 |
2022-12-10 8:00am | K1 | Tuks - Court 10 |
Johan Labuschagne
|
Luc Lindeque
|
6-4, 6-3 |
2022-12-10 8:00am | K2 | Tuks - Court 11 |
VIC ATAM
|
BC Botha
|
7-6(1), 6-3 |
2022-12-10 12:30pm | K3 | Tuks - Court 12 |
Johan Labuschagne
|
VIC ATAM
|
2-6, 4-6 |
2022-12-10 12:30pm | L1 | Tuks - Court 13 |
Luc Lindeque
|
BC Botha
|
5-7, 1-6 |
2022-12-09 9:30am | M3 | Tuks - Court 15 |
Tshepang Tlhatlha
|
Stephan Scott
|
6-1, 6-1 |
2022-12-10 8:00am | M5 | Tuks - Court 12 |
Cristiano Nicoletti
|
Liam van Schalkwyk
|
6-1, 6-1 |
2022-12-10 8:00am | M6 | Tuks - Court 13 |
Tshepang Tlhatlha
|
Wikus Boshoff
|
6-3, 4-6, 7-10 |
2022-12-10 12:30pm | M7 | Tuks - Court 14 |
Cristiano Nicoletti
|
Wikus Boshoff
|
3-6, 5-7 |
2022-12-10 12:30pm | N1 | Tuks - Court 15 |
Liam van Schalkwyk
|
Tshepang Tlhatlha
|
2-6, 1-6 |